Prečo pracovať v ADOS – SRDCE?

  • Autor:
    Mária Kožuchová
  • Dátum publikovania:
    26.01.2024

Chcete mať prácu, ktorá má naozaj význam? Hľadáte miesto, kde vaše úsilie znamená viac ako len zárobok na konci mesiaca? Možno je čas porozhliadnuť sa a spraviť správny krok vo vašej kariére.

Sme ADOS – SRDCE profesionálna agentúra domácej ošetrovateľskej starostlivosti a už viac ako 20 rokov sa venujeme poskytovaniu ošetrovateľskej starostlivosti priamo v domácom prostredí pacientov v okrese Gelnica. Našou víziou je stať sa známou a úspešnou ADOS v gelnickom okrese a širšom okolí. Pomáhame pacientom zvládať zdravotné problémy a zlepšovať kvalitu ich života. Áno, to je naše poslanie a zároveň aj práca, ktorú milujeme. 

Staňte sa ADOS sestrou

Práca sestry v ADOS je prácou vyžadujúcou si odborné vedomosti, praktické zručnosti, ale zároveň je prácou umožňujúcou sebarealizáciu a flexibilitu. Pre nás je to však viac, ako len odborná starostlivosť. Je to príležitosť byť súčasťou niečoho väčšieho, byť súčasťou rodiny, kde sa venujeme aj svojim zamestnancom. Chceme, aby sa u nás cítili pohodlne a mali istotu v práci. Sme presvedčení, že naši zamestnanci sú našou silou. Preto sa snažíme vytvárať prostredie, kde sa každý cíti príjemne, podporovaný a motivovaný. Každý deň je iný a prináša nám nové výzvy, ale zároveň i radosť zo spoločne dosiahnutých úspechov. 

Súčasťou ADOS – SRDCE sú aj dlhoročné sestry, ktorých prácu si veľmi vážime a záleží nám na tom, aby boli spokojné a aby ich práca napĺňala.  “Prácu v ADOS už robím skoro desať rokov. Práca ma baví a napĺňa, okrem toho mi ešte umožňuje ďalej sa rozvíjať, naberať nové skúsenosti. Prináša mi hlavne zmysluplnosť v tom, čo robím – pomáhať ľuďom v ich často neľahkej situácii, najlepšie ako viem. Aj keď to nie je vždy ľahké, pomáhať chorým, je to, čo aj môj život obohacuje,” hovorí sestrička Natália, ktorá v ADOS – SRDCE pracuje od roku 2014.

Prečo je 5 ročná prax pre nás dôležitá a potrebná?

Pre nás v ADOS – SRDCE je skúsenosť a odbornosť jedným z kľúčových kritérií. Hľadáme nadšené a skúsené sestry s minimálne 5-ročnou odbornou praxou v oblasti poskytovania ošetrovateľskej starostlivosti. Aj keď je táto požiadavka náročná, vyplýva z legislatívnych opatrení, ktoré musíme dodržiavať. Vašou úlohou bude poskytovať ošetrovateľskú starostlivosť v pohodlí domova pacientov.

Mária Kožuchová, konateľka a zároveň odborná zástupkyňa ADOS – SRDCE prezradila, aké podmienky pre prácu vytvára pre svoje sestry: „ADOS – SRDCE tvoria ľudia, ktorí majú spoločný cieľ – pomáhať pacientom zvládať zdravotné problémy a poskytovať im vysoko odbornú ošetrovateľskú starostlivosť v ich domovoch. Na to, aby sme toto poslanie mohli každý deň vykonávať, potrebujeme okrem odborných a profesionálnych podmienok vytvárať a udržiavať aj motivujúce a inšpiratívne prostredie, kde sú naše sestry nielen adekvátne finančne ohodnotené, ale aj odmenené ľudským prístupom a podporované v osobnom rozvoji a vzdelávaní. V ADOS – SRDCE veríme, že len takto vieme napredovať a rásť spoločne s našimi sestrami.“ 

Vytvárame nadštandardné pracovné podmienky

Pre svojich zamestnancov vytvárame také podmienky, aby sa u nás cítili dobre a prácu milovali. Pomôžeme vám získať potrebné vedomosti a zručnosti, ktoré sú nevyhnutné pre prácu v našom tíme a pri práci s pacientmi v ich domácich podmienkach. Sme odhodlaní podporovať odborný rast našich zamestnancov prostredníctvom širokého spektra vzdelávacích možností a seminárov. Naši zamestnanci sú pripravení podať pomocnú ruku priamo v domácom prostredí našich pacientov. Preto je potrebné, aby naši zamestnanci mali vodičský preukaz skupiny B a aktívne šoférovali. S tým súvisí aj používanie služobného auta, mobilu, notebooku a všetkého potrebného na ich profesionálnu prácu. Okrem toho poskytujeme výhodné platové podmienky, ktoré sú v rozmedzí od 1300 do 1500 €/brutto a samozrejmosťou sú príplatky za prácu cez víkendy a štátne sviatky. Výhodou práce u nás je aj absencia nočných zmien, čo umožňuje vykonávať prácu výlučne počas dňa. To umožňuje zamestnancom využívať čas na osobný život a oddych. Zamestnanci, ktorí splnia nastavené kritéria, sú odmenení aj 13. platom. 

Veríme, že práca by mala byť nielen miestom zárobku, ale aj miestom zmysluplnosti a prínosu. V ADOS – SRDCE ponúkame nielen pracovné miesto, ale príležitosť rásť, vyvíjať sa a byť súčasťou tímu, ktorý mení svet ošetrovateľskej starostlivosti.

Ak hľadáte pracovné miesto, kde každý váš deň bude mať zmysel a prínos, ADOS – SRDCE by mohlo byť vašou nasledujúcou zastávkou. Sme tím ľudí, ktorí chcú nielen pracovať, ale aj prispievať ku kvalite života našich pacientov. Spojte sa s nami a pomôžte nám meniť svet ošetrovateľskej starostlivosti k lepšiemu!

Všetky potrebné informácie o pracovnej ponuke nájdete na našom webe https://www.ados-srdce.eu/kariera/.

Okrem toho máme v pláne rozšíriť našu pôsobnosť aj do okolia Martina a otvoriť tam novú pobočku. Preto aktuálne hľadáme nové sestry, ktoré sa k nám pridajú a budú súčasťou nášho tímu.